PONOSNI SPONZOR OK OLIMPIKA NAJMASOVNIJEG ODBOJKAŠKOG KLUBA U EUROPI:

Najnovija galerija

Video

Amazonke Olimpika otvorile sezonu pobjedom protiv favoriziranih Osječanki E-mail

Subota, 7.10.2017. u SD Trnsko pred oko 300 gledatelja novi Superligaš Olimpik je pred domaćom publikom pobijedio favoritkinje iz Osijeka, ekipu koja je prošle sezone igrala finale Kupa i osvojila 3.mjesto u ligi.

Image

Amazonke su od početka bez respekta agresivnim servisom i požrtvovnom obranom izluđivale gošće koje nisu mogle staviti loptu na parket. Ipak kako je utakmica odmicala Osijek se počeo dizati u igri i pokazao zašto je među najboljim ekipama u ligi. Nakon pobjede u prvom setu i vodstva tijekom cijelog drugog seta ekipe Olimpika, Osijek polako preuzima inicijativu pred kraj drugog seta i cijeli treći set, među tim fanatična borbenost Amazonki opet ponajviše zahvaljujući sjajnim servisima okreću rezultat u trećem setu i vode 2-1. U četvrtom setu Osijek od početka vodi i relativno glatko dobiva taj set i dolazi u priliku da kroz 5. set ostvari pobjedu. Domaće igračice se ne predaju i maksimalno koncentrirano i požrtvovno dobivaju 5. set i osiguravaju Olimpiku dva hvalevrijedna boda. Olimpik zasluženo pobjeđuje i najavljuju da će biti svakome tvrd orah.

-Čestitke curama na pobjedi i Osijeku na dobroj utakmici. Odigrali  smo prvenstveno borbenu utakmicu gdje smo se s dobrom obranom izvlačili i držali konstantno u utakmici svih 5 setova. Doprinos su dale sve igračice što je važno za nas jer nas čeka duga i naporna sezona s puno izazova.- kratko je izjavio Tomislav Đurković trener Amazonki

Sportski direktor Frane Zanić,nakon utakmice je izjavio: -Ovo je bila prava ligaška utakmicu koju smo i na kraju pobijedili. Iznimno sam zadovoljan i sretan sto smo pobjedom otvorili novu sezonu. Pohvalio bi trenera i cure koje odradili vrhunske pripreme i to sad kroz sezonu treba kapitalizirati i nastaviti samo vrijedno trenirati i žrtvovati se tko i do sada pa će rezultati doći. Pred utakmicu u Kaštelima bilo je važno da cure shvate da mogu protiv svih ekipa ravnopravno igrati i želja mi je da se svi namuče protiv nas bez obzira gdje i s kim igrali.-